EPH zvýšila v pololetí provozní zisk o skoro 22 %

Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) vzrostl v prvním pololetí tohoto roku provozní zisk v meziročním srovnání o 21,8 procenta na 832 milionů eur (22,5 miliardy Kč). ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Na výsledku se z velké části podílela vznikající dceřiná firma EP Infrastructure (EPIF), pod kterou hodlá EPH začlenit všechny své infrastrukturní společnosti ve střední Evropě.

EPH již ke konci října avizovala, že tato nová společnosti bude vlastnit podíly v řadě firem působících především v oblasti přepravy, distribuce a skladování plynu a rovněž v oblastech distribuce a dodávek tepla a elektřiny.

Provozní zisk (EBITDA) tohoto subholdingu činil v letošním prvním pololetí 741 milionů eur, což bylo o 26,2 procenta více než ve stejném období loni, uvedla firma v dnešním sdělení.

EPH také zveřejnil údaje o ročních tržbách. Tržby celého holdingu za dvanáct měsíců k poslednímu červnu dosáhly 3,927 miliardy eur (106,4 miliardy Kč). Tržby EP Infrastructure pak za stejné období činily 3,17 miliardy eur (85,91 miliardy Kč).

EPH je největším dodavatelem tepla v Česku a po společnosti ČEZ druhým největším dodavatelem elektřiny v tuzemsku. Na Slovensku je lídrem plynárenského odvětví.

Skupinu EPH ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží zhruba dvě třetiny akcií. Zbytek akcií drží skupina J&T.

Newsletter