Equa bank se v 1. čtvrtletí dostala do čistého zisku 21,5 milionu

Equa bank se v prvním čtvrtletí dostala do čistého zisku 21,5 milionu Kč. Ve stejném období loni byla ve ztrátě 56 milionů korun. Zisk očekává i za celý letošní rok. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Ostatní banky čtvrtletní výsledky zatím nezveřejnily.

Do zisku se Equa bank dostala koncem loňského roku a od té doby v ziskovém hospodaření pokračuje. „Výsledky hospodaření za první tři měsíce jsou lepší, než jsme plánovali, a jsou zároveň dobrým příslibem pro dosažení kladného hospodářského výsledku v celém roce 2016,“ uvedl generální ředitel banky Petr Řehák.

Ke konci prvního čtvrtletí přesáhla bilanční suma banky 40 miliard korun, vklady i úvěry klientů vzrostly meziročně o 31 procent. Vlastní kapitál banky se zvýšil o 37 procent na 3,5 miliardy korun. Provozní výnosy vzrostly o 24 procent.

Počet klientů Equa bank se meziročně zvýšil o 51 procent, ke konci prvního čtvrtletí měla banka 197.000 klientů. Počet poboček se v meziročním srovnání zvýšil o 12 na 59.

„Nejrychleji rostoucími produkty se staly běžné účty a spotřebitelské půjčky. Ke konci prvního čtvrtletí dosáhlo úvěrové portfolio objemu 28,5 miliardy korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst přibližně o třetinu,“ dodala finanční ředitelka Monika Kristková.

Newsletter