Dolar se veze na ziskové vlně. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodů, euro proti dolaru se posouvá směrem k 1,2100 EURUSD. Rizikově averzní nálada oslabuje měny regionu střední a východní Evropy. Krouna se obchoduje kolem 26,20 za euro.

Equa bank se za tři čtvrtletí dostala do zisku 81 milionů

Equa bank vytvořila za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk téměř 81 milionů Kč. Ve stejném období loni byla banka ve ztrátě přes 150 milionů korun. Zisk očekává i za celý letošní rok. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.

Počet klientů banky vzrostl meziročně o 42 procent na 233.000. Bilanční suma banky se zvýšila o čtvrtinu na 44,4 miliardy Kč, objem úvěrů o 23 procent na 30,9 miliardy a objem vkladů o 30 procent na 40 miliard korun.

„Po celých pět let své existence roste Equa bank ve všech oblastech svého podnikání. Očekáváme, že letošní rok bude prvním ziskovým rokem Equa bank,“ uvedl generální ředitel banky Petr Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Newsletter