Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevnil pod 25,35 za euro.

Equa bank vydává svou první emisi hypotečních zástavních listů

Equa bank dnešním dnem vstoupila na kapitálový trh svou první emisí tříletých hypotečních zástavních listů. Manažerem emise je ČSOB. Nová emise hypotečních zástavních listů je určena jak privátní, tak firemní klientele a nominální hodnota jednoho listu činí 10 000 Kč. Emise je vydána v celkovém objemu 600 mil. Kč. Úroková sazba hypotečních zástavních listů (HZL) je pevná po celou dobu platnosti a činí 1,2 % ročně.

„Hypoteční zástavní listy jsou bezpečným a dlouhodobě vyhledávaným investičním nástrojem, proto jsme rádi, že je můžeme nabídnout investiční veřejnosti. Vydáním emise HZL Equa bank potvrzuje svůj záměr dlouhodobě působit v oblasti hypotéčních úvěrů,“ uvedl Štefan Balgavý, ředitel oddělení Treasury Equa bank.

HZL z první emise Equa bank mají jednotlivě jmenovitou hodnotu 10 tisíc korun, jsou splatné v roce 2020 a jsou přijaty k obchodování na Burze cenných papírů Praha. Podmínkou k nákupu HZL je majetkový účet v Centrálním depozitáři cenných papírů. Tržní cena HZL Equa bank se mění dle aktuálních výnosů na českém dluhopisovém trhu a ČSOB zajišťuje i samotné odkoupení HZL kdykoli před datem splatnosti. Ceny pro prodej i nákup HZL jsou denně zveřejňovány na webových stránkách ČSOB.

„Jsme velice rádi, že jsme mohli pro Equa bank obstarat vydání zajištěné emise HZL a umožnili jí tak vstup na kapitálový trh. Silná poptávka po emitovaných dluhopisech dává nejen jasný signál o vhodném nastavení parametrů HZL a kredibilitě emitenta, ale i naději, že další emise budou brzy následovat,“ uvedl Jan Milota, pověřený řízením útvaru Primární emise v ČSOB.

Emise HZL je součástí pětiletého dluhopisového programu Equa bank v celkovém objemu
7 miliard korun. Vydání dluhopisů, zprostředkování prodeje i administraci emise zabezpečuje manažer emise, kterým je Československá obchodní banka, a.s.

Newsletter