Euforie na trzích opadne, pražská burza do pondělí bez O2

Pražská burza bude dnes obchodovat v klasické „post-party“ kocovině. Včerejší rekordní objemy se dnes nedají očekávat a trh bude ve vyčkávací, mírně korigující fázi. Zprávy z Řecka resp. představitelů G7, kteří se dnes scházejí v Německu, zchladily včerejší euforii na trzích ohledně blížící se dohody a trhy v Evropě budou otvírat mírně dolů. Objemy nejen u nás, ale i v Evropě budou minimální a trhy budou sledovat toto téma. Až odpolední data z USA můžou způsobit lepší dynamiku.

V Praze se dnes obchoduje bez O2, která je nyní dva dny suspendována z důvodu rozdělení akcií a až v pondělí bude znovu uvedena na trh. O2 část se bude obchodovat na regulérním trhu Xetra s tvůrci trhu o parametrech 3Kč spread a 5tis. množství lotu. Druhá část CETIN byla také přijata k obchodování, ale na neregulovaný volný trh.  

Za pozornost bude stát akcie Komerční banky, která si včera užila objem a zájem investorů nejvíce, resp. ve stínu posledního dne obchodování ve staré podobě O2. Banka dnes zřejmě ustoupí ze svého včerejšího denního maxima a můžeme očekávat korekci k hranici 5200 Kč. Objem, který stál za včerejším pohybem, byl ale tak zásadní, že hlubší korekce je dnes nepravděpodobná a pohyb dolů bude spíše plytký, co se týče objemu. Akcie ČEZu na rozdíl od Komerční banky neviděly takový zájem a hranice 640 Kč bude opět působit jako hranice odporu a korekce k 635 Kč bude scénář ranního obchodování.

Rakouská pojišťovna VIG bude tématem v Praze do zítřejšího závěru, kdy se akcie vylučuje z indexu MSCI. Prodejní tlak může způsobit posun akcie do atraktivních hodnot vzhledem k poslednímu dni nároku na dividendu, který je příští úterý. 

Newsletter