Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna mírně oslabila nad 25,50 za euro.

Euro kleslo pod 1,09 USD, bylo na sedmiměsíční minimu

Euro se během dnešního obchodování propadlo vůči dolaru až na sedmiměsíční minimum pod 1,09 USD. Navázalo tak na čtvrteční pokles, za kterým stály výroky šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho. Ty signalizovaly, že ECB nehodlá spěchat s ukončením programu nákupu dluhopisů.

Jednotná evropská měna sestoupila až na 1,0891 USD, co představuje nejnižší úroveň od 10. března. Později část ztrát smazala a vrátila se těsně nad 1,09 USD. Oproti čtvrtku tak vykazovala pokles zhruba 0,2 procenta.

ECB na čtvrtečním zasedání podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změny. Draghi označil za nepravděpodobné, že by banka přikročila k náhlému ukončení programu nákupů dluhopisů, kterým se snaží podporovat hospodářský růst a inflaci v eurozóně.

Dolar se dnes vyšplhal na nové sedmiměsíční maximum vůči koši šesti předních světových měn. K jeho růstu přispívají vyhlídky na zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech.

Newsletter