Eurowag otevřel další z evropských čerpacích stanic

Nová čerpací stanice v polské obci Gorzyczki zvyšuje počet firemních stanic na hlavních dopravních trasách na 13, pro české dopravce a zákazníky Eurowag jsou připraveny výhodnější ceny.

Společnost Eurowag, která se zabývá platebními řešeními v oboru silniční dopravy, rozšířila síť svých čerpacích stanic podél hlavních evropských tahů. Nejnovějším přírůstkem je objekt v katastru obce Gorzyczki v polském Slezském vojvodství, která byla uvedena do provozu v pátek 2. února. Jde už o 13. čerpací stanici na kontinentu, v České republice jich má Eurowag šest.

Čerpací stanice Gorzyczki se nachází na trase z Čech do Polska. Společnost Eurowag pečlivě vybírala místo pro čerpací stanici, volba padla na místo nedaleko sjezdu z dálniční komunikace vedoucí z Ostravska ve směru na Gliwice a dále na sever do Lodže.

„Připraveno je 5 výdejních míst pro nákladní automobily, s možností oboustranného tankování paliva i Adblue. Dvě výdejní místa jsou uzpůsobena i pro tankování osobních aut. Stanice je bez obsluhy s non-stop provozem sedm dní v týdnu. Nově jsou na této čerpací stanici řidičům k dispozici komfortní toalety s tekoucí teplou vodou.“ říká Radek Mádlo z Eurowag.

Další čerpací stanice v Polsku by měla být otevřena v průběhu roku, jejich celkový počet se má zvýšit na čtyři a dále budeme pokračovat v rozšiřování sítě nejen v PL.

Kromě posílení své přítomnosti na trhu čerpacích stanic představila firma Eurowag v lednu 2018 nové řešení pro interoperabilní elektronické mýtné služby (EETS) v Evropě. Jeho prostřednictvím bude možné platit předepsané mýtné jednou palubní jednotkou (OBU), pod jednou smlouvou a jednou fakturou. Eurowag je v současnosti jediným poskytovatelem platebních řešení pro výběr mýtného v EU a je registrovaným poskytovatelem EETS u českého ministerstva dopravy.

Ve stejném měsíci Eurowag také dokončila akvizici 100% obchodního podílu v Aldobec technologies, předního poskytovatele telematických služeb v silniční dopravě na Slovensku. Spojením Aldobec technologies a Eurowag vznikl největší hráč na československém telematickém trhu.

O společnosti Eurowag
Společnost W.A.G. payment solutions, známá také pod obchodní značkou Eurowag (EW), patří mezi 6 největších evropských poskytovatelů platebních řešení pro silniční mobilitu. Při cestách po celé Evropě umožňuje Eurowag svým zákazníkům platit mýtné, pohonné hmoty a další služby za příznivé ceny, bezpečně a bezhotovostně. Dále zajistí rychlé vrácení spotřební daně a DPH za platby uskutečněné v zahraničí. Zákazníky Eurowag jsou profesionální dopravní a spediční společnosti a také firmy provozující flotily osobních vozidel. Na platební řešení W.A.G. spoléhá více než 250 tisíc řidičů z celé Evropy. Obrat společnosti v roce 2016 přesáhl 25 miliard korun a firma dosahuje dlouhodobého růstu o 25 % ročně.  Společnost sídlí v Praze a svá regionální zastoupení má v Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Makedonii, Španělsku, Portugalsku, Slovinsku, Turecku, Estonsku, Litvě, Itálii a Ukrajině.

Newsletter