Eurowag představil nové řešení pro elektronické mýtné služby

Na základě podnětu Evropské komise přechází stále více evropských zemí na elektronický mýtný systém (EETS), který zaručuje interoperabilitu mezi zúčastněnými členskými státy a přináší dopravním společnostem větší efektivitu a úsporu nákladů. S EETS bude možná platba mýtného jednou palubní jednotkou (OBU), pod jednou smlouvou a jednou fakturou. Eurowag je předním poskytovatelem platebních řešení pro výběr mýtného v Evropě a je registrovaným poskytovatelem EETS u Ministerstva dopravy v České republice. Je prvním a jediným poskytovatelem EETS pro střední a východní Evropu.

Společnost přichází s novou palubní jednotkou OBU, umožňující úhradu mýtného po celé Evropě http://go.eurowag.com/obu/cz/.

„Zjednodušená registrace, snadná instalace a uživatelsky přívětivé rozhraní poskytnou zákazníkům Eurowagu zcela nové možnosti včetně úspor nákladů. Doba, kdy čelní skla vozidel jsou plná nespočetných OBU, končí. Bude možné použít jedinou palubní jednotku OBU, která bude interoperabilní s jinými mýtnými systémy v zemích EETS. Výhody, které přináší dopravcům a řidičům, jsou nesporné,“ vysvětluje Bruno Launois, výkonný ředitel pro mýto ve společnosti Eurowag a dodává: „Naše řešení umožní přenos palubní jednotky z jednoho vozu do druhého pomocí bezdrátové aktualizace, čímž se sníží počet požadovaných výměn. Výhody pro dopravce a řidiče jsou nesporné.“

Eurowag je jedním z leaderů s více než desetiletou zkušeností v oblasti evropského mýtného. Poskytuje svým zákazníkům komplexní, transparentní a efektivní řešení pro výběr mýtného s nejvyššími možnými uplatnitelnými slevami. Dopravní společnosti se mohou zaregistrovat do mýtných systémů v celé Evropě prostřednictvím systému Eurowag.

Newsletter