Eurozóna: Důvěra investorů (Sentix) v srpnu nepatrně klesla na 18,4

Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny se v srpnu snížila, ale pouze nepatrně. Hodnocení současné hospodářské situace se navíc dostalo na nejlepší úroveň za čtyři roky. Vyplývá to z průzkumu společnost Sentix. Údaje podle agentury Reuters naznačují, že eurozóně se daří čelit nejistotě spojené s řeckou dluhovou krizí i zpomalování růstu světové ekonomiky.

Index důvěry investorů a analytiků v srpnu klesl na 18,4 bodu z červencových 18,5 bodu. „Navzdory globálním negativním faktorům se zdá být ekonomika eurozóny v relativně dobré formě,“ uvedl Manfred Hübner ze společnosti Sentix. „Eurozóna relativně dobře vstřebala chaos kolem Řecka,“ dodal.

Dílčí index sledující hodnocení současných ekonomických podmínek se v srpnu vyšplhal na 15,3 bodu, tedy na nejvyšší úroveň od července 2011. Index očekávání však klesl na 21,5 bodu z červencových 22,3 bodu, napsala agentura Reuters.

Hrubý domácí produkt eurozóny v letošním prvním čtvrtletí stoupl proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta. První rychlý odhad vývoje ekonomiky ve druhém čtvrtletí zveřejní statistický úřad Eurostat v pátek.

Newsletter