Evropa i Praha by měla těžit z obnovených jednání s Řeky

Panevropské trhy dnes indikují vyšší otvírací kurzy i přes zprávy o pokračující ochotě k reformám ze strany Řecka. Trhy však zůstávají v relativním klidu a sebeuspokojení, že politici z Bruselu chtějí dohodu za každou cenu. Ranní zpráva z Německa od kancléřky Merkelové o náznaku odpisu části řeckého dluhu naznačuje, že tato sázka má své opodstatnění.

Řecko v platební neschopnosti – sledujeme ONLINE

Odhodlání Řeků hlasovat proti věřitelům kleslo s uzavřením bank

I přes to by bylo rozumné vzhledem k pokračujícím turbulentním zprávám a pohybu za poslední den, vzít ráno část zisků a stáhnout se. Dnešní den bude ve znamení zasedání ECB a jeho rozhodnutí ohledně pomoci řeckým bankám skrz program ELA a o nic méně důležitá americká data o tvorbě pracovních míst.

V Praze se bude sledovat vývoj a růst ceny Komerční banky, která na sebe nejvíce přitáhla pozornost z regionu. Včerejší růst postoupil na úroveň 5400 Kč, kde by bylo rozumné vybrat zisky. Akcie ČEZ včerejší silnější aukci zavíraly také na denním maximu a pokračují, byť podpořeny pod hranici 560 Kč. Erste s VIG jsou nadále spíše závažím pro index PX, ale budou nejvíce náchylné na pohyb nahoru, pokud se Řecku odepíše dluh, a naopak.

Newsletter