Evropské akcie po útoku ve Francii zahájily obchodování poklesem

Evropské akcie na začátku dnešního obchodování v reakci na útok ve francouzském Nice klesají. Ztrácejí hlavně akcie firem, které se zaměřují na cestovní ruch a volný čas. Panevropský index STOXX 600 na začátku obchodování ztrácel zhruba 0,3 procenta, index FTESEurofirst 300 asi půl procenta. Se ztrátou kolem půl procenta zahájil obchodní den i francouzský index CAC 40.

Akcie francouzské hotelové společnosti Accor ztrácejí asi čtyři procenta, akcie leteckých společností Air France-KLM, easyJet a IAG klesají o 1,6 až tři procenta. Oslabili také švýcarští výrobci luxusního zboží Swatch a Richemont. Společnost Swatch dnes varovala před dalším zhoršením hospodaření, na což její akcie zareagovaly poklesem až o 12 procent.

Více než 80 lidí zemřelo, když ve čtvrtek večer najelo do davu v jihofrancouzském Nice nákladní auto. Policie řidiče zastřelila. Prezident François Hollande čin označil za terorismus, ve Francii bude o tři měsíce prodloužen výjimečný stav, který byl zaveden po loňských teroristických útocích v Paříži.

Newsletter