Exportéři v Praze proberou o nové trhy i nedostatek pracovníků

O tom, zda je Evropská unie zárukou stability pro český export, kde je prostor pro další expanzi, zda bude pro zajištění růstu dostatek pracovních sil nebo o tom, na co se mají exportéři připravit po ukončení devizových intervencí ČNB. O těchto tématech se bude mimo jiné hovořit na dnešním Setkání lídrů českého exportu v Rudolfově galerii Pražského hradu.

Setkají se zde ředitelé tuzemských strojírenských firem. Kromě nich přijali pozvání například místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), viceguvernér ČNB Mojmír Hampl, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar nebo generální ředitel pojišťovny EGAP Jan Procházka.

Součástí konference bude také zveřejnění výsledků průzkumu analytické společnosti CEEC Research mezi 101 strojírenskými firmami v České republice. Ředitelé těchto společností v srpnu odpovídali na to, jaký očekávají vývoj v sektoru v letošním a příštím roce. Podle poslední studie z ledna strojírenství letos vzroste o 2,7 procenta, v příštím roce o 2,5 procenta. Strojírenství se za českém exportu dlouhodobě podílí více než 50 procenty.

Newsletter