EY opět nejlepší společností v oblasti fúzí a akvizic ve střední Evropě

Společnost EY byla v letošním ročníku soutěže European M&A Awards 2017 nejlepších firem na poli fúzí a akvizic (Mergers and Acquisitions, M&A) oceněna celkem ve třech kategoriích. Oddělení transakčního poradenství EY v regionu střední a jihovýchodní Evropy získalo mezinárodní prestižní ocenění „Finanční poradce roku 2017 ve střední a východní Evropě“, a to již potřetí za poslední čtyři roky. Kromě toho bodovalo již po sedmé za posledních osm let v kategorii „Evropská účetní firma roku 2017“. Poprvé v historii transakční poradenství EY dosáhlo i na ocenění „Evropský poradce pro fúze a akvizice na středně velkých trzích“. Soutěž European M&A Awards organizuje mezinárodní nezávislá informační agentura Mergermarket.

„Ocenění v soutěži European M&A Awards si nesmírně vážíme. Tituly, které jsme získali, odrážejí naše postavení na trhu a také zpětnou vazbu, kterou slyšíme ze strany našich klientů,“ říká Peter Wells, vedoucí partner transakčního poradenství společnosti EY v České republice. „V době, kdy nejen v České republice díky ekonomické konjunktuře vidíme období čilých transakcí, je mimořádně důležité mít za sebou tým profesionálů, jejichž práce je oceněna nezávislou, mezinárodní porotou,“ dodává.

V České republice se EY letos podílela na několika důležitých transakcích, například při investici společnosti Genesis Capital do HP Tronic a Datartu. EY také působila jako poradce švýcarské Unilabs při akvizici Alpha Medical a jako poradce společnosti Kaprain stála u akvizice české telekomunikační firmy RIO Media.

V porotě soutěže European M&A Awards zasedli nezávislí experti, mezi nimi například ředitel oddělení fúzí a akvizic za Airbus, June de Halgouët nebo ředitelka IBM za akvizice v Evropě Joanne Czekalowska.

EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního
a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytujeme, přispívají k posilování důvěry
v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál nám umožňuje hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro naše zaměstnance, klienty i pro širší společnost.

Newsletter