Favoritem hokejového MS je domácí Rusko, Češi mají kurz 12:1

Favoritem Mistrovství světa v hokeji, které začne v Moskvě a Petrohradu příští pátek, je domácí Rusko. Bookmakeři tuzemských sázkových kanceláří, které ČTK oslovila, na jeho vítězství shodně vypsali kurz 2,8:1. Český tým podle nich vypadne ve čtvrtfinále, kurzy na jeho celkový triumf se pohybují v rozmezí 12:1 – 15:1. Přijaté sázky se zatím pohybují v řádu milionů korun, sázkové společnosti však věří, že zájem nakonec překoná loňský rekordní šampionát v Praze a Ostravě. Tipsport tehdy nabral sázky téměř za půl miliardy, Fortuna za 420 milionů korun.

„Fanoušci se opět projevují jako velcí patrioti. Zhruba třetina sázejících věří české reprezentaci natolik, že náš tým tipuje na celkového vítěze,“ uvedla mluvčí Synotu Magda Pekařová. Největší zájem je podle ní zatím o zahajovací zápas Švédsko – Lotyšsko.

Největším favoritem je podle bookmakerů domácí Rusko (2:8:1), následují Kanada (3,5:1), Švédsko (6:1), Finsko (9:1) a Česko (12:1). Naopak jednoznačně největším outsiderem je Maďarsko s kurzem 1500:1. Fortuna již nyní přijala sázky zhruba za deset milionů korun. „S ohledem na atraktivní kurz 15:1 zatím sázkaři nejvíce tipují na celkové vítěze USA, celkem 40 procent. Na Česko sází 11 procent tipérů. Zajímavostí je, že už dokonce pět dobrodruhů vsadilo na vítězství Maďarů,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

„Zájem sázkařů by mohl překonat loňský šampionát, a to především díky stále se rozšiřující nabídce populárních live sázek,“ očekává Pekařová. Live sázky lze sázet i opakovaně v průběhu zápasu.

Atakování loňského rekordu v přijatých sázkách očekávají i ostatní sázkové firmy. „Náš docela ambiciózní odhad je, že vyrovnáme loňské náběry, tedy sto milionů korun. Loňské MS bylo samozřejmě výjimečné tím, že se konalo u nás. Díky tomu byl zájem sázkařů enormní, šampionát navíc přilákal i velké množství svátečních sázkařů. To letos chceme vyvážit lepší nabídkou kurzů, služeb i soutěží,“ uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Podle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy bude velice důležitý případný postup Česka do bojů o medaile. „Bez účasti našich postrádají závěrečné boje pro fanoušky i sázkaře potřebný náboj. Ale očekáváme minimálně stejný objem sázek jako loni, kdy jsme se přiblížili k hranici 500 milionů korun,“ dodal Hadrava.

Pouze Sazka je v odhadech o něco skeptičtější. „Čekáme, že zájem bude nižší. Když se MS konalo na domácí půdě, propagaci se obecně věnovalo mnohem více marketingových aktivit. Zároveň byl šampionát jednou z největších akcí roku, kdežto letos sázkaře čekají ještě fotbalové Euro a olympiáda,“ sdělila mluvčí Sazky Veronika Marková.

Světový šampionát v hokeji začne v ruských městech Moskvě a Petrohradu v pátek 6. května v 15:15 SELČ zápasy Švédsko – Lotyšsko a Kanada – USA. Češi, kteří budou hrát v moskevské skupině A, vstoupí do turnaje ve stejný den od 19:15 zápasem proti domácímu Rusku. Česku zatím věří zhruba desetina sázkařů, kurz na jejich výhru je zhruba 5:1. Z každé ze dvou osmičlenných skupin postoupí čtyři nejlepší týmy do závěrečného play-off. Finále a zápas o 3. místo se hrají v neděli 22. května.

Newsletter