Ferrari má první čtyřmístný model s osmiválcem

Výrobce supersportů Ferrari představil první čtyřmístný model, který bude vybavený osmiválcovým motorem namísto tradičního dvanáctiválce. Model GTC4 Lusso T bude mít přeplňovaný motor V8 o výkonu 610 koní, uvedli dnes zástupci automobilky na pařížském autosalonu.

Lusso se přitom bude souběžně nabízet i v dražší verzi s šestilitrovým dvanáctiválcem a pohonem všech kol. Nabídkou levnějšího osmiválce o objemu 3,9 litru firma podle zástupců cílí na mladší zákazníky. Maximální rychlost vozu je téměř 320 km/h.

Lusso letos vystřídalo model FF, který Ferrari nabízelo pět let. Patří do kategorie třídveřových kombi, označovaných jako shooting brake.

Ferrari v Paříži ukázalo i svůj model LaFerrari ve verzi bez střechy označované jako Aperta. Limitovaná edice 200 aut je již podle informací automobilky vyprodaná. K zákazníkům vozy dorazí příští rok.

Italskému výrobci luxusních sportovních automobilů Ferrari stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 35 procent na 104 milionů eur (2,8 miliardy Kč). Hospodaření podpořily vyšší dodávky vozů, oznámila dnes automobilka. Firma dodala zákazníkům 2214 vozů, za celý rok čeká prodej kolem 8000 sportovních aut.

Newsletter