Fico odmítl, že před rokem 1989 bylo všechno špatné

Slovenský premiér Robert Fico odmítl, že by před pádem komunismu v roce 1989 bylo na Slovensku všechno špatné. Využil k tomu dnešní návštěvu zemědělců na okraji Bratislavy v souvislosti s probíhající sklizní. „Odmítám tvrzení, že do roku 1989 zde byla nějaká černá díra. Naopak, když se podíváme na kvalitu zemědělství do roku 1989, co všechno to zemědělství mělo k dispozici, tak možná by mnozí dnes záviděli, kdyby měli to, co bylo do roku 1989,“ citoval šéfa vlády list Denník N.

Fico, který byl před sametovou revolucí v Československu členem komunistické strany, neodsoudil komunistický režim ani v minulosti a návštěvu na polích u příležitosti sklizně využil i ke kritice oponentů.

„Řeknu to otevřeně: je mi úplně jedno, že pro některé kavárenské hlupáky je sklizeň socialistický přežitek. Pro nás je to otázka strategického přežití a vláda se bude k této významné události stavět vždy čelem, s úctou a pokorou, a především s velkým vděkem všem slovenským zemědělcům za to, že nám obrazně dávají na stůl chléb,“ řekl Fico podle listu loni, když navštívil zemědělce na poli u Nitry.

Slovenský premiér pravidelně navštěvuje zemědělce během sklizně. Denník N napsal, že po oslavách Mezinárodního dne žen, které Ficova strana Směr-sociální demokracie obvykle spojuje s předvolebními mítinky, jde o další zvyk z minulosti, který si Fico nenechá ujít.

Newsletter