Finanční skupině KRUK loni stoupl zisk o 35 % na 1,29 miliardy Kč

Finanční skupině KRUK stoupl loni čistý zisk meziročně o 35 procent na 1,29 miliardy Kč. Tržby vzrostly o 25 procent na 3,89 miliardy Kč, oznámila dnes společnost v tiskové zprávě. Skupina KRUK působí na trhu řízení pohledávek v Polsku, Rumunsku, Česku, na Slovensku, v Německu a v Itálii.

Přijaté platby z pohledávek stouply meziročně o 16 procent na 5,26 miliardy Kč. „To je dosud nejvyšší hodnota. A co je nejdůležitější, více než 3,19 miliardy Kč z této částky bylo inkasováno prostřednictvím postupů smírného vypořádání,“ uvedl prezident KRUK Piotr Krupa. Obchodní model smírného vypořádání má podle něj pozitivní dopad na inkasované peněžní platby. Vypořádání s dlužníky stojí za téměř dvěma třetinami peněz inkasovaných loni.

Firma v roce 2015 investovala 3,11 miliardy korun v šesti zemích. V porovnání s rokem 2014 rozšířila svou působnost vstupem na německý a italský trh. „Ve Španělsku jsme založili dceřinou firmu,“ uvedl Krupa.

Společnost KRUK odkupuje pohledávky, poté vyhodnocuje možnosti dlužníka a stanoví splátky, které si může dovolit. Především jde o prodloužení doby splácení dluhu.

Skupinu KRUK založili v roce 1998 Krupa a Wojciech Kuźnicki. Na začátku se společnost orientovala na polský trh. Po vstupu na rumunský trh v roce 2007 se KRUK zaměřil na český a slovenský trh, kde v listopadu 2011 vznikly nové pobočky. Od srpna 2014 působí i v Německu, poté přišla do Itálie.

Newsletter