Fincentrum odvolalo šéfa své slovenské divize Repku

Přední finančně-poradenská skupina Fincentrum dnes odvolala Milana Repku z funkce generálního ředitele a předsedy představenstva své slovenské divize. Společnost v tiskovém prohlášení uvedla, že Repka ztratil důvěru akcionářů a většiny vrcholových manažerů a poradců Fincentra.

„Repka v posledních měsících nenaslouchal potřebám poradenské sítě, často pak jednal přímo proti zájmům poradců a manažerů,“ uvedl bez bližších podrobností zakladatel společnosti a generální ředitel skupiny Fincentrum Petr Stuchlík, který slovenské Fincentrum dočasně povede. Repkovo působení je nyní předmětem vyšetřování, uvedla bez upřesnění společnost.

Repka byl podle obchodního rejstříku předsedou představenstva slovenského Fincentra od října 2013, v představenstvu firmy působil i předtím. Novou členkou představenstva bude dosavadní ředitelka právního oddělení Zuzana Faltičková.

Fincentrum loni zvýšilo v Česku a na Slovensku tržby meziročně o desetinu na 1,53 miliardy Kč. Fincentrum bylo založeno v dubnu 2000 a dlouhodobě se řadí mezi nejvýznamnější finančně-poradenské společností na území bývalého Československa.

Newsletter