Fincentrum v pololetí zvýšilo tržby o 6 % na 812 milionů Kč

Společnost Fincentrum, jedna z největších finančněporadenských firem v tuzemsku, zvýšila v prvním pololetí tržby v Česku a na Slovensku meziročně o šest procent na 812 milionů Kč. Objem zprostředkovaných hypoték stoupl o 18 procent. Společnost o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Tržby konkurenční firmy Partners v Česku klesly v pololetí o 43 milionů na 483 milionů Kč.

„Fincentrum je tradičně velmi silné v poradenství spojeném s financováním nemovitostí. Růst objemu zprostředkovaných hypoték o 13 procent v Česku a o 23 procent na Slovensku znamená další upevnění silné pozice firmy ve zprostředkování úvěrů na bydlení v obou zemích,“ uvedl zakladatel a předseda představenstva Fincentra Petr Stuchlík. Vedle hypoték hodnotí pozitivně také rostoucí zájem klientů o zprostředkování smluv v oblasti investic do podílových fondů.

V ČR zvýšilo Fincentrum meziročně tržby o tři procenta na 527 milionů korun. Na Slovensku vzrostly tržby o 12 procent na 285 milionů korun.

Fincentrum bylo založeno v dubnu 2000 a dlouhodobě se řadí mezi tři nejvýznamnější finančněporadenské společností v Česku a na Slovensku. Společnost založili v dubnu 2000 Martin Nejedlý a Stuchlík. V roce 2013 vstoupili do společnosti mezinárodní investoři Arx Equity Partners a Capital Dynamics.

Newsletter