Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny zpevnil pod hranici 25,40 za euro.

Firma Aon spustila nejrozsáhlejší mapování podnikatelských rizik

Do druhého ročníku celostátního Průzkumu řízení rizik je v tuto chvíli zapojeno více než 100 firem. Cílem průzkumu je zjistit, jakým rizikům budou české společnosti čelit v příštím roce a jak jsou na ně připraveny. Nově mohou účastníci získat kromě exkluzivních výsledků i vyhodnocení, jak si daná společnost vede v oblasti řízení rizik ve srovnání s trhem. K účasti na projektu byly přizvány firmy ze všech oborů a přidat se mohou i další prostřednictvím webových stránek www.rizeni-rizik.cz.

Předvídatelnost možných rizik je základním předpokladem pro úspěšné podnikání. Jak však z loňského průzkumu společnosti Aon vyplynulo, samostatné oddělení řízení rizik má pouze 1 z 10 českých firem s ročním obratem nad 100 milionů korun. Téměř pětina českých firem formalizovaným systémem vyhodnocování rizik nedisponuje vůbec. Spíše než prevenci věnuje většina firem pozornost krytí rizik prostřednictvím pojištění.

„Jsme mimo jiné i pojišťovacím makléřem, tak by nám měl tento přístup vlastně vyhovovat.  Přesto před ním naše klienty varujeme. Jeho výsledkem je totiž přetlačování o doslova haléřové slevy na pojistném, které v horším případě vyústí v rozčarování při vypořádání pojistné události, v tom lepším pak v údiv při sjednávání nových pojistných podmínek,“ okomentoval situaci Radovan Škultéty, CEO Aon CZ/SK. Pojištění však řeší pouze následek, nikoli samotnou příčinu. Řešení je přitom jednoduché. Klíčem je snižovat dopady rizik prostřednictvím uceleného systému jejich mapování, což může v mnoha případech přinést až mnohamilionové úspory.

Sběr dat Průzkumu řízení rizik 2018 probíhá do 26. listopadu. Jeho výsledky budou k dispozici na konci ledna příštího roku.

O Aon

Poradenská společnost Aon je celosvětovým lídrem v oblasti risk managementu, pojišťovacího a zajišťovacího makléřství a lidských zdrojů. Zaměřuje se především na identifikaci, analýzu a řízení rizik, na správu pojistných programů a poradenství při likvidaci pojistných událostí. Více informací o společnosti na www.aon.cz

O průzkumu

Průzkum řízení rizik je unikátní projekt, jehož cílem je zmapovat situaci v oblasti risk managementu nejen na českém, ale i celosvětovém trhu. Jeho historie sahá na globální úrovni až do roku 2007. V České republice se jedná o druhý ročník. Výstupem Průzkumu řízení rizik je závěrečná studie, která obsahuje klíčová zjištění v oblasti řízení rizik a uvádí nejzásadnější rizika v České republice, ve světě i v jednotlivých světových regionech.

Newsletter