Firma Čepro v roce 2016 dosáhla zisku 1,090 mld. Kč před zdaněním

Společnost Čepro a.s. hospodařila v roce 2016 se ziskem ve výši 1,090 mld. Kč před zdaněním a dosáhla druhého nejvyššího hospodářského výsledku v historii. Tržby společnosti byly 46,660 mld. Kč.

Mírný pokles zisku oproti roku 2015 je dán především růstem ceny paliv na trhu a sníženou spotřebou lidí a firem. „I tak jsme dosáhli jednoho z historicky nejlepších výsledků, což jen potvrzuje naši správnou cestu v oblasti optimalizace prodejních kanálů a interních změn z posledních několika let,“ okomentoval výsledek předseda představenstva Čepra Jan Duspěva.

Rok 2016 byl velmi silně ovlivněn havarijní odstávkou rafinérských kapacit napojených na produktovodní systém Čepra. Klíčovou úlohou společnosti proto bylo zabezpečení stability dodávek pohonných hmot na český trh. Firma svůj postup koordinovala s hlavními výrobci motorových paliv. ČEPRO po většinu roku masivně dováželo pohonné hmoty ze zahraničí. „Naši lidé bez navýšení kapacit zvládli odbavit pětkrát více vlaků než v běžném období. Díky této distribuci se nám podařilo stabilizovat celý trh s pohonnými hmotami v České republice,“ doplnil Duspěva.

Vedení společnosti si uvědomuje měnící se tržní situaci spojenou s tlakem na hospodářské výsledky. „Narůstá konkurenční boj, přichází alternativní paliva. To všechno vytvoří tlak na budoucí výsledky,“ upřesnil Duspěva. Čepro v následujícím období bude i nadále stavět na garanci kvality svých pohonných hmot, udržovat široký sortiment a hledat další synergie s dalšími partnery v oblasti velko- i maloobchodu.

Newsletter