Firma i4wifi se rozdělí na tři samostatně fungující společnosti

Společnost i4wifi a. s. původně vznikla jako distributor telekomunikační techniky pro ISP s důrazem na školení techniků partnerských společností, kteří provádějí samotnou instalaci produktů. Distribuce zahrnuje značky Ubiquiti, Mikrotik, RF Elements, Turris Omnia a mnoho dalších. Za posledních více než 16 let na trhu se působnost i4wifi a. s. rozšířila o průmyslové baterie pod značkou GWL a přestavby pro elektrokola pod značkou EVBIKE.

„Společnost EVPower a. s. integruje všechny aktivity z oblasti průmyslového napájení a elektromobility, tedy měniče GridFree, průmyslové akumulátory LiFePO4 i elektropohony, a také baterie pro jízdní kola pod značkou EVBIKE. Vše zastřešuje společný brand GWL, který je na evropském trhu velmi kladně vnímán a má již více než 8letou tradici,” vysvětluje Pavel Radoměřský, nový ředitel EVPower a. s. a dodává: “Rozvojem značky EVBIKE dodávající přestavbové sady pro elektrokola byl pověřen Petr Vonka.”

Pod značkou EVBIKE bylo dodáno  již více než 1 600 ks přestavbových sad pro elektrokola. V nabídce má jak středové pohony, které vynikají vysokými výkony, svou lehkostí a snadnou instalací, tak pohony přímé, které využívají bezkartáčový stejnosměrný motor. Ten je sice o něco těžší, ale díky nižším nákladům na výrobu výrazně levnější. S těmito motory může elektrokolo se sadou EVBIKE fungovat nejen v režimu s pomocí pedálového asistenta, ale i v plně motorizovaném režimu (výkon a rychlost se řídí akcelerátorem umístěným na řídítkách). Sady pro přestavbu jsou natolik univerzální, že je lze nainstalovat na 99 % sériově vyráběných kol.

„Minulý rok se společnost stala největším prodejcem přestavbových sad v Evropě a jako první distribuovala středové motory o výkonu 1 kW. Letos úspěšně prodává vysokokapacitní baterie v brašně, nové středové motory o výkonu 250 W a 500 W s torzním snímačem či moderní LCD displeje. Na příští rok plánuje do svého portfolia zařadit i nové modely baterií na rám kola (místo držáku lahve), nebo na nosič a to s kapacitou od 13 Ah do 21 Ah a s USB výstupem,” uvádí Petr Vonka.

EVPower má společně s EVBIKE v tomto roce v plánu dosáhnout obratu 265 mil. Kč.

„Společnost i4wifi vždy přinášela svým zákazníkům technologicky vyspělá zařízení, která jim buďto snížila náklady na budování sítí, nebo jim usnadnila jejich technické řešení. Od roku 2007 jsme se začali věnovat i elektromobilitě, LED svítidlům, průmyslovým akumulátorům, přestavbovým sadám na elektrokola EVBIKE a fotovoltaickým systémům,“ říká Michal Klečka, zakladatel i4wifi a. s. a dodává: “Protože jsme byli v těchto projektech úspěšní a jejich zaměření se postupně začalo od oboru ISP odlučovat, rozhodli jsme se rozdělit naše aktivity na samostatné entity, které se budou lépe soustředit na produktovou specializaci. Výsledkem jsou tyto tři samostatné společnosti: i4wifi distribution a. s., EVPower a. s. do které patří i EVBIKE, a Skladroid a. s.”

Martin Simandl, výkonný šéf i4wifi distribution a. s., k rozdělení společnosti dodává: „Pro naše zákazníky se v praxi nic nemění, protože i4wifi distribution a. s. svými aktivitami přímo naváže na původní i4wifi a. s. V oblasti telco produktů se tedy bude i  nadále soustředit na poskytování těch nejlepších služeb pro ISP. Nová organizační struktura firmy nám umožní pružnější reakce na situaci na trhu a pomůže nám být blíže našim zákazníkům, zejména z řad ISP. Hlavním prodejním kanálem i4wifi distribution a. s. zůstává i nadále e-shop na adrese www.i4wifi.cz.”

Plánovaný obrat samostatné společnosti i4wifi distribution a. s. na rok 2017 je 233 mil. Kč.

Nejvyšším orgánem společnosti i4wifi distribution a. s. je představenstvo v čele s Michalem Klečkou a členem Martinem Simandlem.
 

EVPower a. s. vystupuje pod značkou GWL jako největší evropský distributor lithium fosfátových (LiFePO4) průmyslových baterií a také jako zástupce zahraničních výrobců Thunder Sky Winston a Sinopoly. Společnost provozuje e-shop s komponenty pro DC výkonová řešení založená na nových technologiích, jako jsou právě lithium-fosfátové baterie, solární panely, systémy GridFree, invertory a další příslušenství. Více na www.gwlpower.cz.

EVPower také distribuuje přestavbové sady na elektrokola pod značkou EVBIKE. V ČR je EVBIKE jedničkou v prodeji středových pohonů. V partnerské síti spolupracuje s více než 150 partnery a pokrývá celou ČR. Na doméně www.EVBIKE.cz provozuje vlastní e-shop.

i4wifi a. s. je úspěšný celoevropský autorizovaný distributor telekomunikační techniky. Společnost provozuje největší tuzemský specializovaný e-shop se zařízením pro bezdrátové sítě a katalog českých a slovenských ISP www.bezdratovepripojeni.cz. Mezi nejvýznamnější nabízené značky patří Ubiquiti, Mikrotik, RF Elements a Turris Omnia. Více na www.i4wifi.cz.

Skladroid a.s.

Společnost disponuje skladem o rozloze 3 800 m2 se špičkovým logistickým zázemím. Pro společnost EVPower a. s. a i4wifi distribution a. s. poskytuje logistické služby. Více na www.skladroid.cz.

Newsletter