Firma PSJ do října postaví závod na rajčatovou pastu v Rusku

Stavební společnost PSJ do října postaví závod na rajčatovou pastu v ruském městečku Zavolžskoe. Zemědělský závod v místě vzdáleném 130 kilometrů od města Astrachaň buduje PSJ od 1. dubna pro soukromou firmu APK Astrachaňský. Jde o stavbu za 800 milionů rublů (v přepočtu 305 milionů korun). ČTK to dnes sdělil mluvčí PSJ Miroslav Fuks.

„V tomto roce by měl být závod schopen vyrobit 1800 tun rajčatové pasty za den,“ uvedl projektový manažer PSJ Lubomír Hučko v tiskové zprávě. S postupným doplňováním technologií a rozšiřováním komplexu by se denní produkce pasty mohla zvýšit až na 5400 tun.

Závod vzniká přímo v oblasti, kde se pěstují rajčata. Na jeho pozemku o rozloze 235.000 metrů čtverečních bude zastavěno skoro 13.500 metrů. Výrobní hala má vestavěnou dvoupodlažní část s kancelářemi, laboratořemi a dalším zázemím. Součástí kontraktu byla také montáž technologického zařízení výrobní linky, která se uskutečnila pod vedením italské firmy CFT.

Stavbu na ruském venkově podle Hučka provází řada obtíží, včetně letních veder. Problémy s nedostatkem vody vyřešili stavbaři spuštěním provizorní čerpací stanice u řeky a problémy s dopravou betonu vybudováním betonárky přímo na staveništi. „Provádění prací či instalaci technologií navíc komplikovala nekvalitní či absentující projektová dokumentace,“ uvedl Hučko.

Značka PSJ vznikla v roce 1990. Holding nyní představuje seskupení firem z více oborů zaměřených na stavební trh, které loni v součtu zaměstnávaly přes 1400 lidí. Celkové loňské výnosy konsolidované skupiny převýšily devět miliard korun.

Newsletter