Firmě Lumius klesly v pololetí tržby meziročně o 13 %

Společnost Lumius, která dodává elektřinu a plyn velkoodběratelům, utržila v prvním pololetí letošního roku 2,96 miliardy korun, meziročně o 13 procent méně. Firma to dnes ČTK oznámila v tiskové zprávě. Uvedla, že za nižší tržbami je nízká cena komodit na velkoobchodním trhu. Výsledek hospodaření Lumius nesdělil.

Konečným zákazníkům v Česku dodala firma v pololetí 0,9 terawatthodiny (TWh) elektrické energie a 1,5 TWh plynu. U elektřiny objem dodávek meziročně stoupl o 0,1 TWh, u plynu stagnoval. Podle informací Operátora trhu s elektřinou (OTE) kupovalo na konci června v ČR od Lumiusu elektřinu asi 4000 odběratelů a plyn 1850 odběratelů.

Za loňský rok společnosti klesly tržby o 14,5 procenta na 6,5 miliardy korun. Zisk před zdaněním meziročně klesl o více než polovinu na 77 milionů korun.

Lumius vznikl v roce 2002. Mezi jeho odběratele patří například ministerstvo pro místní rozvoj, Zlínský kraj, Kofola, Spolchemie, VUT v Brně či Správa Pražského hradu. Elektřinu a plyn firma nabízí také na Slovensku.

Newsletter