Fond Spread Capital Ondřeje Fryce změnil jméno na Reflex Capital

Investiční společnost zakladatele e-shopu Mall.cz Ondřeje Fryce a Josefa Chvojky Spread Capital se kvůli expanzi přejmenovala na Reflex Capital. Přijala také čtyři nové partnery. Oznámila to dnes v tiskové zprávě.

„Když jsem firmu v roce 2012 zakládal, ani jsem nad názvem moc nepřemýšlel. Až když jsme začali společnost rozšiřovat do USA, došlo mi, že slovo Spread může mít různé asociace. Rozhodl jsem se proto společnost přejmenovat – Reflex pro mě symbolizuje rychlou reakci a ve vztahu k začínajícím podnikatelům, které podporujeme, je to pro mě i určitý obraz v zrcadle,“ uvedl Fryc.

Venture kapitálový fond se rozšířil o nové partnery, kterými jsou majitelka vlastního investičního butiku a bývalá bankéřka Vladimíra Josefiová, zakladatel APP Group a investor Eduard Míka, bývalý šéf marketingu Mall.cz Petr Král a zakladatel poradenské firmy Bonuvis Martin Stach.

„Noví partneři mají podíl na zisku fondu, nikoli akciový podíl. Každý z nich má právo do fondu i vložit své peníze, avšak zatím se tak nestalo,“ dodal Fryc.

Reflex Capital dosud investoval do více než desítky společností v ČR a v USA a zrealizoval již i svůj první úspěšný exit, prodej společnosti NetBrokers holding provozující server epojisteni.cz skupině Bauer Media. Typická velikost investice jsou stovky tisíc až jednotky milionů dolarů. V současné době je objem investovaného kapitálu přes 400 milionů korun.

Newsletter