Fortuna: Chcete levnější pivo? Sázejte na předvolební sliby

Krátce před parlamentními volbami tahají jednotlivé strany a hnutí z rukávu jedno programové eso za druhým. Jistě, někdo možná k předvolebním sloganům přistupuje ve stylu „slibem nezarmoutíš“, skutečný charakter by nicméně po vzoru anglických gentlemanů své tvrzení, názor a přesvědčení měl bez váhání podložit i sázkou. Díky aktuální nabídce Fortuny si na plnění volebních slibů v nadcházejícím období mohou vsadit nejen pivaři, kuřáci nebo piráti silnic.

Tak třeba ČSSD respektive Lubomír Zaorálek nedávno zmínil „Právo na nedostupnost mimo pracovní dobu,“ což by nepochybně nejedna „kancelářská krysa“ se služebním telefonem ocenila (5:1).

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš už před časem bodoval s tématem nižší sazby DPH na pivo, čehož se chytili další a šance na levnější pivo tak je podle bookmakerů solidní (4:1).

„Český národ má několik klenotů. Když to hodně zjednoduším, tak všichni milujeme Gotta, Jágra a pivo a právě na cenu piva může být volič poměrně citlivý. Když si k tomu přidáme, že k pivu patří cigáro a cestou domů strážníky s radarem nikdo neocení, tak z toho na mě kouká koalice ANO, ODS,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Právě ODS se totiž zaměřila například na zákaz měření rychlosti městskou policií (7:1) nebo třeba opětovného povolení kouření v hospodách (8:1). Se zrušením EET (10:1) by každopádně taková koalice byla hodně napěchovanou bednou dynamitu.

Pozadu nezůstávají ani Realisté, povinná výuka angličtiny už od 1. třídy (3:1) se jeví jako rozumný návrh. Stejně tak by dost možná české fyzicky ochablé mládeži, která často jenom lajdá a neučí se, alespoň tříměsíční vojenský výcvik rozhodně prospěl (4:1).

Už trošku obligátně se jeví požadavek SPD a Tomia Okamury na vystoupení z EU (9:1), respektive plán KSČM vystoupit z NATO (75:1) a znárodnit strategické podniky (10:1).

„Třeba v případě Tomia Okamury jsem opravdu hodně zvědavý, kolik z jeho čtvrtmilionu fanoušků příležitost k sázce opravdu využije,“ doplňuje Hanák.

Newsletter