Fortuna: Sobotka Babišovo odvolání prosadí (1,5:1)

Česká politická scéna v posledních dnech nepřestává udivovat. Rozpory mezi premiérem, prezidentem a ministrem financí nabraly nevídaných rozměrů a není dne, kdy by věc nenabrala zcela zásadní obrat. Poslední tah dnes učinil Bohuslav Sobotka, když rezignoval na demisi celé vlády a usiluje o odvolání Andreje Babiše. Podle bookmakerů Fortuny mu prezident Zeman nakonec vyhoví a odchod Andreje Babiše z pozice ministra financí odsouhlasí (1,5:1). V to, že by ho ale Miloš Zeman v květnu pozval na výlet do Číny, premiér doufat opravdu nemůže  (100:1).

Stejně tak je skutečně málo pravděpodobné, že by Sobotka následující víkend strávil u Andreje Babiše na Čapím hnízdě v kursu 77:1.

„Kolikrát už jsme si říkali, že jsme viděli všechno a dál už to nejde. A ono nás nakonec stejně vždycky ještě něco překvapí. Česká politická elita nám v těchto dnech servíruje mistrovské představení plné improvizace, dramatického umu, zápletek a zvratů. Bohuslav Sobotka rozehrál vysokou hru ve stylu Shakespeara – být či nebýt. Třeba to ale nakonec bude v kursu 1,1:1 jenom jedna velká komedie,“ glosuje Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny. 

Ve hře je rovněž varianta, že stávající vývoj Sobotku nakonec posílí a vynese mu prezidentskou kandidaturu (3:1). Nebo se s Babišem spřátelí a v parlamentních volbách 2021 bude kandidovat za ANO (300:1).

Na druhou stranu, někdo by si po tom všem klidně mohl přát, aby to celé byla jenom legrace (1:1:1) a premiér i celá jeho vláda odletěla na Mars v kursu 2020:1.

Newsletter