Evropské i americké výnosy rostou. Poptávka je mírně vyšší po dolaru, který tak sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se posunul zpět pod 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Fotbalové Euro startuje za měsíc, zatím se sází spíše na hokej

O fotbalové mistrovství Evropy ve Francii, které začne za měsíc, zatím není mezi sázkaři příliš velký zájem. Sázkové kanceláře, které ČTK oslovila, přijaly sázky za několik desítek milionů korun, aktuálně se sází hlavně na světový šampionát v hokeji. Největšími favority fotbalového Eura jsou podle bookmakerů Francie a Německo. Na celkové vítězství českého týmu v kurzu 100:1 přijaly sázkové kanceláře několik tisíc tiketů.

Sázkové společnosti předpokládají, že letošní fotbalové Euro v objemu přijatých sázek překoná zatím rekordní MS v Brazílii v roce 2014. Lídr trhu Tipsport tehdy nabral vklady zhruba za 600 milionů korun.

„Objem sázek na ME v tuto chvíli atakuje hranici 40 milionů korun. Ovšem momentálně ještě většina sázkařů žije hokejem a sází tedy více na něj. Největší boom sázek na fotbal proto očekáváme až těsně před výkopem prvního utkání,“ uvedl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka. Jen na pondělní zápas hokejového šampionátu v Moskvě mezi Českem a Švédskem podle něj Tipsport přijal sázky zhruba za deset milionů korun.

Společnost Chance zatím nabrala sázky zhruba za osm milionů korun. „Roste to pomalu, začátek je pořád moc daleko, navíc teď každého sázkaře budí ze snu hokejové šílenství,“ dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Fortuna přijala sázky přibližně za 2,5 milionu. „Stále platí, že sázkaři své tikety podávají na utkání největších favoritů. V otázce sázek na celkové umístění dominují tipy na Německo, Anglii, Francii, ale také Česko. Sázky na tiketech se pohybují v řádech desítek, stovek, maximálně tisíců korun. Vyšší vklady lze očekávat až později, kdy budou mít sázkaři podrobnější informace,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Největší zájem mezi sázkaři je zatím o úvodní zápas Česka se Španělskem, který se hraje v pondělí 13. června. Na výhru českého týmu lze vsadit v kurzu cca 6,5:1.

Bookmakeři zatím na vítězství v turnaji nejvíce věří Francii a Německu s kurzy přibližně 4:1. Vítězství Česka nejčastěji oceňují kurzem 100:1. Vůbec největším outsiderem je Albánie, na kterou lze u Synottipu vsadit s kurzem 600:1.

Letos poprvé se fotbalového ME zúčastní 24 týmů. Ze šesti čtyřčlenných skupin postoupí do osmifinále první dva a navíc ještě čtyři týmy ze třetích míst s nejlepší bilancí. Na postup Česka ze skupiny lze u Tipsportu a Chance vsadit za 1,65:1, u Fortuny, Synottipu a Sazkabet za 1,8:1.

Největšími favority na krále střelců jsou podle Synottipu Němec Müller (8:1), Portugalec Ronaldo (9:1), Francouz Benzema a Belgičan Lukaku (oba 12:1). Z Čechů jsou v nabídce Lafata (200:1), Dočkal (275:1), Škoda a Vydra (oba 300:1).

Fotbalové ME startuje v pátek 10. června zápasem domácí Francie proti Rumunsku. Hraje se na deseti stadionech v devíti městech. Finále je na programu v neděli 10. července.

Newsletter