Fotbalové Euro začne za týden, sázkové kanceláře čekají rekordy

Sázkové kanceláře v ČR většinou očekávají, že vklady na fotbalové Euro ve Francii překonají rekordy z MS v Brazílii před dvěma lety. Tipsport plánuje tržby kolem miliardy korun, v porovnání se světovým šampionátem zhruba o dvě třetiny více. Do dneška sázkové kanceláře nabraly vklady v řádu desítek milionů korun. Favority turnaje, který začne příští pátek, jsou podle bookmakerů Francouzi a Němci. Český tým se s kurzem 100:1 řadí mezi outsidery.

„Největší zájem očekáváme pochopitelně o zápasy České republiky. Na každý zápas přijmeme celkem sázky v řádu několika desítek milionů korun. Tržby za celé Euro odhadujeme až na jednu miliardu korun, což by byl rekord,“ sdělil ČTK vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. Před dvěma lety při fotbalovém MS v Brazílii firma přijala sázky zhruba za 600 milionů korun.

Rekordní čísla odhaduje také Fortuna. „Hlavním důvodem očekávaného nárůstu je nový formát turnaje s větším počtem účastníků a tedy i zápasů ve skupinách i vyřazovacích bojích. Důležitým faktorem je též účast českého týmu. A určitou roli hraje i euforie z nedávného hokejového šampionátu,“ uvedl mediální zástupce Fortuny Martin Lánský.

Od roku 1996 mělo fotbalové Euro 16 účastníků, letos jich je 24. V programu turnaje to přinese 20 zápasů navíc. Fortuna zatím přijala vklady zhruba za 25 milionů korun, Tipsport o pět milionů více. „Pro většinu sázejících je ještě brzy. Hrají se poslední přípravné zápasy, uzavíraly se soupisky. Sázkaři věnují pozornost tenisovému French Open a také finále zámořských soutěží,“ dodal Lánský.

Tipsport nyní přijímá sázky zhruba za milion korun denně. „Ale v průběhu šampionátu to bude několik desítek milionů na každý hrací den,“ očekává fotbalový bookmaker Tipsportu Petr Urbanec. Velkým hitem u všech sázkových kanceláří jsou Live sázky, které se dají uzavírat opakovaně v průběhu zápasu. Podle odhadů tvoří až 70 procent všech sázek.

O něco střízlivější je v odhadech Chance. Před dvěma lety při MS v Brazílii měla tržby kolem 200 milionů korun, nyní čeká zhruba o 50 milionů méně. „Přece jenom, světový šampionát má větší váhu. A při 32 účastnících se na něm hraje i více zápasů, to taky hraje roli,“ doplnil bookmaker Chance Karel Brettschneider.

Nejvíce se zatím sází na úvodní zápas českého týmu se Španělskem. V něm jsou Češi s kurzem 7,3:1 outsidery. Nevěří jim ani sázkaři, 99 procent sází na Španěly, jedno procento na remízu, tikety s výhrou Česka se zatím objevují pouze sporadicky. „Mám pocit, že dříve byli Češi větší patrioti, teď se chovají pragmatičtěji. Přijali jsme třeba sázky za 100.000 korun na to, že český tým na celém turnaji vstřelí maximálně dva góly,“ řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Francie a Německo mají kurz 4,3:1. Český tým se s kurzem 100:1 řadí po bok zemí jako Švédsko, Ukrajina, Island a Turecko. Ještě většími outsidery jsou Slováci s kurzem 150:1. Klient Fortuny na jejich triumf přesto neváhal vadit 10.000 korun. Nejlepším střelcem bude podle bookmakerů Němec Müller (8:1), následují Portugalec Ronaldo (8,5:1) a Francouz Griezmann (9,5:1).

Šampionát začne příští pátek zápasem Francie – Rumunsko. Češi do turnaje vstoupí v pondělí 13. června. Finále je na programu v neděli 10. července.

Newsletter