Foxconn od června skokově navýšil zaměstnancům mzdy

Foxconn se v České republice dohodl s odbory na rekordním navýšení mezd zaměstnanců. Celková hrubá mzda na dělnických pozicích se tak nyní pohybuje v rozmezí 23 500 Kč až 30 000 Kč v závislosti na pozici, směnném provozu a příplatcích. Změny, které vstoupily v platnost od 1. června, představují nejvyšší navýšení mezd v historii společnosti Foxconn v České republice.

Výsledkem jednání s odbory je několik dílčích kroků. Kromě uvedeného navýšení základní mzdy do ní společnost na přání svých zaměstnanců převedla v celé výši také docházkový bonus. Všem zaměstnancům pracujícím na plný úvazek do ní tedy přibylo 1 000 Kč, ostatním zaměstnancům částka poměrná k výši jejich úvazku. Zaměstnancům na dělnických pozicích bude zároveň vyplacena mimořádná odměna zpětně dorovnávající rozdíl ve výši mzdy za duben a květen.

„Jsme velmi rádi, že jsme se zástupci odborů dospěli k dohodě. Věříme, že tento krok zvýší spokojenost našich zaměstnanců a zároveň zjednoduší strukturu mezd ve společnosti,“ říká Jitka Kratochvílová, personální ředitelka společnosti Foxconn.

Do plné výše byly dorovnány také nástupní mzdy. „Chceme ocenit snahu nových zaměstnanců, kteří procházejí mnohdy ne jednoduchým adaptačním procesem. Současně můžeme vyšší výkon stávajících zaměstnanců odlišit výkonnostním bonusem,“ doplnila Kratochvílová.

Společnost zároveň doufá, že vyšší mzdy pomohou v době extrémně nízké nezaměstnanosti přilákat nové pracovníky. Konkurenční výhodu se snaží získat i dalšími benefity, jako jsou například týden dovolené navíc, obědy od 6 Kč, příspěvky na zdraví, kulturu a sport nebo zvýhodněné rodinné mobilní tarify. V současnosti v České republice zaměstnává Foxconn zhruba 4500 lidí a stále hledá nové kmenové pracovníky. V pardubickém závodu má aktuálně otevřeno 200 nových pozic, v kutnohorském dalších 100.

Newsletter