Fujitsu zruší v Británii 1800 míst, s brexitem to nesouvisí

Japonská elektrotechnická společnost Fujitsu zruší v Británii v rámci své restrukturalizace 1800 pracovních míst, což je zhruba 18 procent její britské pracovní síly. Firma to uvedla v dnešním sdělení. Zdůraznila ale, že tento krok nijak nesouvisí s připravovaným vystoupením Británie z Evropské unie.

Rozhodnutí o rušení míst je součástí programu transformace, kterou Fujitsu nyní podniká ve své divizi pro Evropu, Blízký východ, Indii a Afriku. „Tyto změny žádným způsobem nesouvisejí s odchodem Británie z EU,“ sdělila firma. „Fujitsu je rozhodnuta v Británii zůstat a věří v pokračující růst britské ekonomiky,“ citovala Fujitsu agentura Reuters.

Japonská vláda v září vydala zprávu, která upozorňuje na možné dopady takzvaného brexitu na japonské finanční instituce a firmy působící v Británii. Zpráva uvádí, že z loňských japonských investic v EU jich téměř polovina plynula do Británie, a vyzvala britskou vládu, aby Tokio seznamovala s průběhem vyjednávání mezi Londýnem a EU o podmínkách vystoupení.

Newsletter