Generální ředitel Kia Motors Czech Čepička odstoupil

Generální ředitel českého zastoupení automobilky Kia Motors Vlastimil Čepička (45) odstoupil z funkce. Do oficiálního jmenování nástupce firmu povede její prezident Jae Woo Yim (44). Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Čepička, který podle firmy odstoupil z osobních důvodů, zastával pozici generálního ředitele od roku 2014. Za více než dva roky jeho působení ve funkci si firma upevnila pozici na tuzemském automobilovém trhu s růstem prodejů o 38 procent. Společnost také posílila a revitalizovala svou dealerskou síť a zvýšila kvalitu servisních služeb zákazníkům.

Jae Woo Yim v čele importéra působí od ledna 2015. Pro jihokorejskou značku Kia pracuje od roku 2000. Před příchodem do České republiky pracoval čtyři roky v Kia Motors Italy a také ve francouzském zastoupení Kia Motors France v Paříži.

Kia Motors od ledna do října letošního roku prodala 7608 nových osobních vozů, což představuje nárůst o 19 procent a sedmé místo na trhu. Část modelů pro Evropu Kia vyrábí ve slovenské Žilině.

Newsletter