Globální právní firmu Bird & Bird povede další tři roky David Kerr

Globální právní firma Bird & Bird oznámila, že David Kerr, její stávající CEO, byl opětovně zvolen do čela společnosti na další tříleté volební období.

David působí na pozici CEO od roku 1996. Pod jeho vedením se Bird & Bird rozrostla na právní firmu skutečně globálního rozsahu a významu, kdy se tým původně 70 právníků ve třech pobočkách rozrostl do stávající velikosti 1300 právníků působících ve 29 pobočkách po celém světě. 

Firma má za sebou 28 let nepřetržitého růstu, meziroční pololetní výsledky stávajícího finančního roku 2018/2019 ukazují 12% růst obratu a 15% nárůst zisku oproti předchozímu období.

Bird & Bird byla v minulém roce poprvé zařazena do žebříčku celosvětových elitních značek právních firem Acritas Global Elite Law Firm brands a nachází se na 5. místě žebříčku inovativních právních firem podle zprávy Financial Times Innovative Lawyers Europe za rok 2018.

V posledních letech Bird & Bird rozšířila svoji působnost na největší světové trhy – otevřela svoji první pobočku v USA v San Francisku a uzavřela smlouvu o spolupráci s přední čínskou právní firmou Allbright Law Offices. Zároveň výrazně posílila svoji působnost v Maďarsku převzetím bývalé místní pobočky americké firmy Weil, Gotshal & Manges.

V loňském roce Bird & Bird také představila iniciativu twoBirds Client Solutions – soubor legaltech a client service řešení vyvinutých ve spolupráci s klienty. Stále více jejích klientů rovněž využívá inovativní služby jako je Pattern – unikátní nástroj na oceňování portfolia patentů, Luminance – platforma umělé inteligence (AI) usnadňující řízení komplexních projektů nebo twoBirds Access – na míru vytvořené online řešení pro efektivnější poskytování právních služeb.

Massimiliano Mostardini, předseda představenstva Bird & Bird řekl:

„Davidovi ze srdce blahopřejeme, nejen já, ale i celé představenstvo. Bylo pro mě velkou ctí s ním v posledních letech spolupracovat a podílet se na tom, jak firma rok od roku posiluje. Velmi se těším na další společnou práci s Davidem i dalšími členy výkonného vedení.“

David Kerr, CEO Bird & Bird vyjádřil poděkování:

„Bird & Bird je výjimečná firma plná skvělých lidí, jsem opravdu poctěn a vděčný, že ve mě partneři vložili důvěru na další období.

Pracuji se silným výkonným týmem, který řídí naše odborné skupiny a pobočky po celém světě. Upřímně se těším, jak v nadcházejících třech letech budeme rozvíjet naši pozici světové právní firmy číslo jedna v poskytování poradenství organizacím, jenž se v digitálním světě mění, nebo jsou přímo hybateli těchto změn.

Procházíme obdobím transformace právní profese, transformace odvětví našich klientů i světa, jak jsme ho znali. Našim zaměřením vždycky bylo pomáhat našim klientům uspět v dobách změn – ať už hledáním nových řešení v pojetí právních služeb nebo rozšiřováním nabídky mimo rámec čistě právního pohledu. Toto zaměření nám dává silnou pozici.

Newsletter