Euro umazává proti dolaru část včerejších ztrát a posouvá se nad 1,1640 EURUSD: Měny regionu mírně sílí. Koruna se po včerejším oslabení obchoduje nad 25,60 za euro, je tedy nejslabší od července.

Globalni startup Lime spoustil v Praze sdílené e-koloběžky

Společnost Lime dnes v Praze oficiálně spustila svou službu sdílených elektro koloběžek (Lime-S). Těch se během dne na ulicích objevily stovky. Hlavní město se tak stalo prvním českým a zároveň prvním východoevropským městem, kde Lime nabízí svou ekologicky udržitelnou, cenově dostupnou a snadno dosažitelnou alternativu městské mobility. Dnešní uvedení na trh navazuje na předchozí podpis memoranda o porozumění, které společnost podepsala 22. září s hlavním městem, čímž zdůraznila svou ochotu s Prahou úzce spolupracovat.

Stále více lidí hledá nové způsoby pohybu po městě. Je pro ně důležité, aby se produkty přizpůsobovaly jejich potřebám a specifickým situacím – a především byly ekologicky udržitelné. Lime je dokonalým řešením pro ty, kdo se chtějí pohybovat flexibilně a spontánně, aniž by museli být závislí na automobilech nebo veřejné dopravě.

“Jsme rádi a zároveň vděčni, že jsme vstoupili do Prahy s podporou hlavního města. Je skvělé vidět, jak rychle místní komunita přijala Lime a jak velká je poptávka po inteligentní městské mobilitě. Praha se stala naší branou do východní Evropy. Už teď se těšíme na spolupráci s dalšími městy v regionu při snižování jejich znečištění, propojování komunit a zlepšování městského způsobu života,” vysvětluje Noa Kamallah, ředitel pro evropské vládní záležitosti Lime.

George Moreton, ředitel Lime Czech, k tomu dodává: „Praha je prvním městem v rámci Lime, kde se o dobíjení e-koloběžek a jejich nasazení zpět do ulic začali od dnešního dne starat tzv. „nabíječi“ (juicers) – soukromé osoby, které pomáhají s dobíjením za odměnu. Spolu s vlastním provozním týmem, který se stará o koloběžky, chceme také zapojit místní komunitu a dát ji tak možnost si přivydělat. Prostřednictvím naší aplikace budou koloběžky sbírat, dobíjet a vracet je nazpátek. 

Newsletter