Globální Týden podnikání 2018 začíná, přinese desítky událostí po celé ČR

Již v pondělí 12. listopadu odstartuje 6. ročník Týdne podnikání ČR, který se tradičně koná pod záštitou celosvětového Global Entrepreneurship Week. Hlavním tématem pro rok 2018 je cirkulární ekonomika, v rámci akce budou také v řadě českých měst probíhat doprovodné události na podporu podnikání.

Česko se po víkendu stane jednou ze 170 zemí, ve kterých proběhne největší globální událost na podporu podnikání, Global Entrepreneurship Week. Potrvá po celý týden, tedy od 12. do 18. listopadu. Oslavit a zdůraznit význam podnikání se celosvětově chystá okolo 10 milionů lidí, kteří se zúčastní stovek akcí připravovaných různými organizacemi, komunitami, vládami či univerzitami. Hned v pondělí 12. listopadu se uskuteční česká hlavní události Týdne podnikání 2018.

V pražském networkingovém centru Opero v 17. hodin proběhne debata o cirkulární ekonomice za účasti předních tuzemských odborníků na tuto problematiku. Budou mimo jiné vysvětlovat jak cirkulární ekonomika funguje, proč její principy vítá celá řada specialistů ať už kvůli naději na zlepšení ekonomické situace či stavu planety ap. Jelikož se debaty zúčastní i představitelé firem, návštěvníci si budou moci poslechnout, zda a jak jim cirkulární ekonomika pomáhá v jejich byznysu.

Na hlavní událost Týdne podnikání 2018 je možné se zdarma zaregistrovat. Desítky debat, workshopů, přednášek a dalších akcí V řadě českých měst budou po celý týden probíhat desítky doprovodných událostí na podporu podnikání. Například v pondělí se rovněž v pražském Opero uskuteční debata nazvaná 100 let svobodného českého podnikání, vynálezectví a invence. Zúčastní se jí pokračovatelé slavných českých vědců, vynálezců a podnikatelů a také současní přední čeští inovátoři.

Vstup je zdarma, je ovšem třeba se zaregistrovat na webu 100 let vynálezů. V Brně se uskuteční seminář o akceleračních programech či inovační snídaně na téma jak utéct konkurenci. V Olomouci se bude diskutovat o tom, jak rozjet kosmické podnikání či jak si byznys zjednodušit a hledat nové příležitosti pomocí internetu věcí. V Karlových Varech proběhne randezvous podnikavých žen, v Českých Budějovicích se zájemci dozví, jak začít podnikat, v Ústí nad Labem se bude mluvit o tom, jaké příležitosti přináší firmám Průmysl 4.0 atd.

Newsletter