Google zakáže reklamy na kryptoměny a ICO

Nová politika reklamního systému Google zakáže reklamy propagující kryptoměny a initial coin offering. Zákaz začne platit od června. Společnost Alphabet, pod kterou Google patří, to oznámila v noci na dnešek.

Zákaz nepostihne pouze kryptoměny, ale také další finanční produkty, které jsou vnímány jako vysoce rizikové (např. binární opce, některé deriváty). Úplně stejnou strategii v lednu letošního roku implementoval Facebook, přesto se některým promotérům zatím daří pravidlo obcházet (např. zkomolením výrazu „bitcoin“). Vzhledem k tomu, že se v krátké době jedná již o druhého obřího amerického poskytovatele online reklamy, lze předpokládat, že rozhodnutí Google nemuselo být zcela dobrovolné, ale je výsledkem buď přímého, či nepřímého tlaku ze strany regulátorů a dalších autorit.  

Facebook začal blokovat reklamu na bitcoin, ICO a další kryptoprojekty

Ve svém reportu závadných reklam za loňský rok Google uvádí, že odstranil více než 3,2 miliardy závadných inzerátů, to je téměř dvojnásobný nárůst oproti roku 2016 (1,7 miliardy inzerátů). Společnost ale bohužel neuvádí, kolik z nich se týkalo právě problematiky ICO a kryptoměn. Většina zrušených inzerátů se týkala podvržených stránek a odkazů na zdroje malware.   

.

Newsletter