Dolar vstoupil do čtvrtečního obchodování slabší, a to proti procyklickým měnám i euru. Dolarový index klesl k hranici 90,3 bodů. Koruna včera prolomila 26,10 za euro. Kombinace silnějšího eura a ochoty riskovat pro domácí měnu znamená riziko tlaků na další posílení. Nemělo by se však jednat o výrazný posun až k 26,00 za euro.

Hackeři napadli počítače americké Republikánské strany

Hackeři napadli počítače americké Republikánské strany i pracovníků kampaně jejího kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. S odvoláním na zdroje z vyšetřování to dnes napsala agentura Reuters. Už dříve americká média oznámila, že hackeři napadli i konkurenční Demokratickou stranu.

Podle Reuters hackeři umístili škodlivý software do napadených republikánských počítačů v loňském roce. Trumpova kampaň poté najala bezpečnostní firmu CrowdStrike, která pomáhá i Demokratické straně řešit následky hackerského útoku proti ní. Republikáni se k záležitosti nevyjádřili.

Za útoky na Demokratickou stranu podle amerických vyšetřovatelů stáli hackeři z Ruska. E-maily získané hackery od demokratických představitelů ukázaly, že vedení Demokratické strany dávalo v primárkách přednost Clintonové před jejím soupeřem Berniem Sandersem. Kvůli aféře podala demisi předsedkyně demokratů Debbie Wassermanová Schultzová.

Newsletter