Americké reálné tržní sazby měřené TIPSy klesají. Desetiletý výnos se drží pod -1,17 %. To včera stálo za výprodejním tlakem u dolaru, který se posunul nad 1,1840 EURUSD. Včerejší nárůst českých tržních sazeb podpořil zisky koruny k 25,55 za euro, oslabení dolaru proti euru nemělo výraznější vliv.

Hackeři se dočasně dostali na webové účty šéfa Facebooku

Skupině hackerů OurMine se podařilo proniknout na účty zakladatele a generálního ředitele Facebooku Marka Zuckerberga na internetových sociálních sítích Twitter, LinkedIn a Pinterest. Potvrdily to dnes agentuře AP informované zdroje i sama firma, která uvedla, že napadené účty jejího šéfa byly znovu zabezpečeny.

Facebook sdělil, že na Zuckerbergův facebookový účet se hackeři nedostali a nepronikli ani na ůčet servisu Instagram, který Facebooku patří. Zdroje uvedly, že postiženy byly účty šéfa Facebooku na sítích Twitter, LinkedIn a Pinterest. Podle médií jde o účty, které Zuckerberg používá pouze zřídka.

Hackeři se proniknutím na tyto účty pochlubili ve zprávě na twitteru. Uvedli, že pouze testují Zuckerbergovo zabezpečení, a vyzvali šéfa Facebooku, aby je kontaktoval.

Hackeři získali v posledních letech díky masivním průnikům do sítí internetových podniků rozsáhlé soubory uživatelských hesel. V posledních týdnech zaznamenalo napadení svých účtů několik prominentních uživatelů twitteru.

Dvaatřicetiletý Zuckerberg je podle letošního žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě 44,6 miliardy dolarů (více než bilion Kč).

Newsletter