Hackers Congress Paralelni Polis 2018 bude letos z části přenášen živě

O víkendu 5.-7. října se v Praze opět odehraje akce světového významu Hackers Congress Paralelni Polis 2018. Konference, která se opírá o čtyři hlavní tematické pilíře Svoboda a kryptoanarchie, Decentralizovaná ekonomika a kryptoměny, Politické umění a hacking a také Věda a technologie letos přináší několik novinek. Největším rozdílem oproti minulým čtyřem ročníkům je živý streaming vybraných přednášek kongresu, ale také vlastní YouTube studio, které bude oficiální program rozšiřovat o rozhovory, komentáře či záznamy z minulých let. Návštěvníci mají také možnost zúčastnit se praktických workshopů vedených špičkovými odborníky.

Téma kongresu a hosté

Stejně jako v uplynulých letech přijali i letos pozvání vystoupit se svými tématy před zhruba pětistovkou hostů zajímaví spíkři a odborníci z celého světa. Za nejzvučnější jméno lze považovat bývalého tradera, matematického odborníka a esejistu Nassima Taleba, autora publikace The Black Swan, který vystoupí vzdáleně přes Skype v neděli v 18 hodin. Dalšími hosty jsou například panamský právník a bojovník za svobodu Adolfo Linares, bitcoin core developer a školitel Jimmy Song, biohacker a syntetizátor léčiv Michael Laufer nebo uznávaný odborník na decentralizovanou ekonomiku Paul Rosenberg. „Program dále rozšíří také panelové diskuze, za pozornost stojí například debata mezi zmíněným Adolfo Linarem a investigativní novinářkou Pavlou Holcovou, kteří zastávají zcela opačné názory na kauzu Panama Papers,“ zve na nedělní 14. hodinu pořadatel a moderátor této diskuze Pavol Lupták. Chybět nebudou ani zástupci umělecké komunity, ať už v programu přednášek nebo doprovodných představení. Za všechny lze zmínit zakladatelku platformy sdíleného umění DADA Beatriz Ramos z New Yorku.

Workshopy

Lístek na kongres, zakoupený za bitcoiny nebo litecoiny, bude letos nově také vstupenkou na praktické workshopy. „Každý den proběhne 4 až 5 zhruba hodinových workshopů, jejichž program bude každý den stejný. Povedou je profesionálové, ale zúčastnit se mohou i laici s větší či menší znalostí tématu, kteří se chtějí v oboru zorientovat,“ zve na semináře další z pořadatelů Martin Leskovjan. Námětem workshopů jsou například Lightning Network: Interactive Workshop a Gaming the System: Fundamentals of Game Theory vedené Charlesem Hillem nebo The Math behind Bitcoin vedený Robinem Cussolem, a další. Na každém workshopu bude 12 míst, zájemci se však nemusí registrovat. Stačí přijít včas, dokud se kapacita neobsadí.

Streaming a video studio

Nejvýznamnější novinkou letošního ročníku Hackers Congress Paralelní Polis 2018 je živý přenos přednášek ze všech pódií skrze 3 kanály na YouTube profilu Paralelní Polis. Sledovat tak dění a vystoupení spíkrů mohou i ti, kteří si letos vstup na kongres nestihli zakoupit. Streamovat se bude veškerý program kromě vystoupení spíkrů, kteří si zveřejnění vyloženě nepřejí, jako jsou například privacy extremisté Smuggler a Frank Braun. Sklepení Paralelní Polis přetvoří organizátoři na zpravodajské studio, které bude obohacovat oficiální program dalšími video rozhovory s hosty a jejich komentáři. Zájemci z řad návštěvníků pak mohou vše sledovat i živě díky skleněné stěně studia a posezení před ní. Paralelní Polis pak plánuje studio využívat pro vytváření tematického obsahu i po skončení kongresu během celého roku.

Newsletter