Henkel koupí amerického výrobce pracích prostředků Sun Products

Německý koncern spotřebního zboží Henkel koupí amerického výrobce pracích prostředků a dalšího zboží pro domácnost The Sun Products. Včetně dluhu bude transakce stát 3,6 miliardy dolarů (88 miliard Kč), sdělila dnes německá společnost. Na koupi se dohodla s dosavadním vlastníkem, jímž je investiční společnost Vestar Capital Partners.

Henkel si akvizicí americké firmy doplní svou sestavu značek o prací prostředky All a Sun nebo aviváže Snuggle. Německý koncern se tím stane druhým největším prodejcem produktů pro praní a péči o prádlo v Severní Americe po skupině Procter & Gamble, uvedla agentura Reuters.

Akcie Henkelu reagovaly na zprávu růstem o zhruba půl procenta a zaznamenaly nejsilnější růst ze složek 30členného indexu frankfurtské burzy DAX. Celý index dnes odpoledne kvůli historickému rozhodnutí Britů o vystoupení z EU ztrácel téměř šest procent.

Roční tržby z prodeje produktů Sun Products v USA a Kanadě dosahují zhruba 1,6 miliardy dolarů. Převzetím firmy se zvýší podíl Severní Ameriky na celkových tržbách divize pracích prostředků Henkelu z dnešních 13 procent na zhruba třetinu. Sun Products má ve dvou závodech v USA kolem 2000 zaměstnanců a navíc provozuje výzkumné a vývojové centrum.

Newsletter