H&M bude na nové kolekci spolupracovat s módním domem Kenzo

Švédský prodejce oděvů Hennes & Mauritz se při tvorbě nové kolekce spojí s francouzským módním domem Kenzo. Kolekce, která bude nabízet oblečení pro ženy i muže a také doplňky, se na pultech asi 250 obchodů po celém světě a na internetu objeví 3. listopadu, uvedla dnes agentura Reuters.

H&M je druhým největším prodejcem oděvů na světě. Firma už více než deset let nabízí každým rokem v malém objemu speciální kolekci za relativně nízké ceny. Vytváří ji ve spolupráci s předními světovými návrháři či známými osobnostmi. Jako první vytvořil svou kolekci pro H&M v roce 2004 Karl Lagerfeld. V minulosti firma spolupracovala také s návrháři jako je Roberto Cavalli, Viktor & Rolf, Stella McCartneyová, Alexandra Wangová, Jimmy Choo a Donatella Versaceová nebo se zpěvačkami Madonnou a Kylie Minogue.

Oblečení značky Kenzo je známé živými barvami a potisky. Kreativní ředitelé firmy Carol Limová a Humberto Leon uvedli, že kolekce se zaměří na kreativitu, zábavu a lásku k módě. „Ve spolupráci s H&M chceme myslet ve velkém, posunout hranice a přinést novou energii značky Kenzo do všech míst na světě,“ prohlásili.

Společnost H&M vznikla v roce 1947 a nyní má po celém světě, včetně České republiky, zhruba 4000 obchodů. Specializuje se na nabídku nejnovějších módních trendů za nízkou cenu. Kromě značky stejného jména vlastní i značky COS, Monki, Weekday, Cheap Monday a & Other Stories.

Newsletter