Hodnota Indexu FPG rostla o 1,1 bodu na 68,7 b., predikce optimistická

Hodnota Indexu FPG vzrostla oproti minulému hodnocení o 1,1 bodu na 68,7 bodu. Tvůrci Indexu očekávají v příštích třech měsících pokračování rostoucího vývoje minulých čtvrtletí. Predikce vývoje Indexu je pro následující čtvrtletí opět optimistická.

Důvodem je hlavně skončený rok 2017, který většina z tvůrců označila jako velmi úspěšný. Někteří ho hodnotí jako nejúspěšnější od roku 2008. Nelze se tak divit, že pouze jeden z tvůrců dal pro první čtvrtletí roku 2018 nižší číslo, než pro to předcházející. Všichni ostatní svůj výhled buď zvýšili nebo ponechali na stejné úrovni.

V příštím období se očekává pokračování investičních aktivit privátního sektoru, technologický vývoj, v některých oborech velké státní zakázky či rozšiřování kancelářských a výrobních prostor. Na druhou stranu stále hrozí nedostatek pracovních sil nebo vyhledávání nových, výnosnějších možností investic.

Prvně se také v komentářích objevila zmínka o kryptoměnách. Každopádně stabilní důvěra napříč podnikatelských spektrem a ekonomický růst naznačují, že letošní rok bude pravděpodobně patřit k neúspěšnějším za poslední dekádu.

Newsletter