Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Holding FutureLife získal irské kliniky ReproMed

Zdravotnický holding FutureLife získal irské kliniky reprodukční medicíny ReproMed s pracovišti v Dublinu a Kilkenny. Jejich zakladatel a ředitel Declan Keane zůstane spoluakcionářem ReproMedu a současně usedne v odborném vedení společnosti FutureLife, kterou vlastní investiční fond Hartenberg Holding. ČTK to dnes sdělil fond. Hartenberg Holding byl založen v roce 2014 ministrem financí Andrejem Babišem a Jozefem Janovem.

„V České republice jsme lídrem na trhu, a tak nyní směřujeme investiční aktivity dále do zahraničí. Irsko je pro nás třetí zahraniční oblastí, po Slovensku a Velké Británii, kam v tuto chvíli soustřeďujeme naši pozornost,“ uvedl k akvizici Janov. Hodnotu akvizice neuvedl.

Keane založil kliniky ReproMed v roce 2009 a poskytuje služby v oblasti léčby neplodnosti v Irsku. Firma sídlí v Dublinu. FutureLife sdružuje zdravotnická zařízení, která se specializují zejména na péči o ženu. Sdružuje i síť klinik asistované reprodukce s pobočkami v Česku, na Slovensku, v Londýně a nově i v Irsku.

V Česku FutureLife koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum. Holding převzal i kliniky reprodukční medicíny Gennet a získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku, Německu a na Slovensku. Investuje do společností s hodnotou 40 milionů až 200 milionů eur. Akcionáři Hartenberg Holdingu jsou Babiš a Janov.

Newsletter