Hollande bude přehodnocovat bezpečnostní opatření každý týden

Francouzský prezident François Hollande chce v létě každý týden přehodnocovat bezpečnostní opatření, která byla kvůli obavám z nového násilí zavedena po nedávném útoku v Nice. Řekl to dnes mluvčí francouzské vlády Stéphane Le Foll. Zvýšené bezpečnostní kontroly už dnes způsobily značené zpoždění těm, kteří se chtěli dostat z Británie do Francie přes kanál La Manche.

Vláda podle mluvčího po dnešním zasedání rozhodla, že po celé léto se budou každý týden konat bezpečnostní schůzky. V reakci na teroristické útoky v Nice Hollande zvýšil vojenskou podporu Iráku v boji proti extremistům z takzvaného Islámského státu (IS) a francouzští zákonodárci pak schválili čtvrté prodloužení výjimečného stavu, tentokrát o půl roku, respektive do ledna 2017.

Kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením ve Francii dnes čekalo velké zpoždění na všechny, kteří se rozhodli vyrazit z Británie do Francie přes přístav Dover a tunelem pod kanálem La Manche. V Británii vrcholí období letních prázdnin a mnoho rodin cestuje do kontinentální Evropy autem. Policie již varovala motoristy, že na příjezd do přístavu mohou čekat až osm hodin. Těm, kteří uvázli v autě na několik hodin, rozdávala policie vodu.

Nejnovější průzkum veřejného mínění mezitím ukázal, že popularita francouzského prezidenta se tento měsíc mírně zvýšila z rekordního minima. A to přesto, že se na něj snesla vlna kritiky ohledně bezpečnostních opatření po útoku v Nice. V nejnovějším průzkumu BVA Hollandea příznivě hodnotilo 19 procent dotázaných, zatímco minulý měsíc to bylo 18 procent. Průzkum se uskutečnil několik dní po útoku v Nice, upozornila agentura Reuters.

Newsletter