Americké výnosy pokračují v růstu. Rostou i ty evropské, například 10letý německý bund se poprvé od května 2019 přehoupl nad 0 %. Dolar proti euru mírně slábne nad 1,1340 EURUSD. Z měn regionu posiluje koruna, která se posouvá pod 24,30 za euro.

Hollande by ve volbách vypadl v prvním kole, ukázal průzkum

Ať už by byl protikandidátem socialisty Françoise Hollandea v prezidentských volbách příští rok kdokoli, současná hlava Francie by byla vyřazena už v prvním kole. Ukázal to podle agentury Reuters průzkum společnosti TNS Sofres-OnePoint, který si nechala zpracovat některá francouzská média. Do druhého kola by naopak prošli kandidátka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová a kandidát středopravých Republikánů.

Jde o první anketu od Hollandeova televizního vystoupení ze 14. dubna. Prezident, který stojí v čele země od roku 2012, tehdy řekl, že jeho politika se začíná podle něj vyplácet a věci se prý mění k lepšímu. Dodal, že se rozhodne do konce roku, zda bude opět kandidovat. Dřívější průzkum ukázal, že Hollandeovo druhé funkční období si nepřeje přes 70 procent Francouzů.

Obliba jednašedesátiletého prezidenta je nízká zejména kvůli tomu, že se mu nepodařilo splnit slib a snížit nezaměstnanost. Hollandeova popularita klesla podle Reuters také kvůli připravované reformě zákoníku práce a protiteroristickým zákonům. Obě iniciativy vyvolaly protesty levicových voličů.

Newsletter