Hollande si místo zrušené návštěvy volal se Sobotkou a Zemanem

Francouzský prezident François Hollande si místo dnešní zrušené návštěvy Prahy telefonoval s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) i prezidentem Milošem Zemanem. Informoval o tom předseda vlády a mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Shodli jsme se, že prioritou Evropské unie musí být zajištění bezpečnosti občanů, uvedl na twitteru Sobotka.

Hollande zrušil návštěvu kvůli úternímu teroristickému útoku v Normandii, kde dva ozbrojenci podřízli hrdlo faráři a zranili další tři rukojmí. Návštěva se původně měla uskutečnit o týden dříve, ale tehdy Hollande změnil plány kvůli událostem z předminulého čtvrtka v Nice, kde útočník v kamionu najel do davu při oslavách státního svátku.

Sobotka na twitteru uvedl, že s Hollandem hovořili o tom, že prioritou EU musí být zajištění bezpečnosti občanů. „Vyjádřil jsem podporu v boji s terorismem,“ dodal. Ovčáček ČTK řekl, že s francouzským státníkem hovořil i český prezident, podrobnosti jejich debaty upřesní poté, co skončí další body Zemanova dnešního programu.

Newsletter