Hotely v USA se možná staly terčem útoku hackerů

Hotely značek Hyatt, Sheraton, Marriott a Westin v deseti státech USA se možná staly terčem útoku hackerů. Podle hotelové společnosti HEI Hotels & Resorts je možné, že software instalovaný hackery v minimálně 20 jejích hotelech po několik měsíců sbíral jména hostů, čísla jejich platebních karet a další údaje.

„Podnikli jsme kroky k řešení tohoto incidentu okamžitě po jeho odhalení,“ uvedla společnost HEI. Dodala, že přesunula zpracovávání platebních karet na samostatný systém, který je oddělený od zbytku její sítě. Software instalovaný hackery deaktivovala a nyní pracuje na rekonfiguraci různých částí sítě a platebních systémů s cílem posílit jejich bezpečnost, napsala agentura AP.

Údaje hostů byly podle společnosti HEI zřejmě sbírány od začátku loňského prosince do konce června. V některých hotelech mohl sběr údajů začít dokonce již v březnu 2015.

Firma HEI uvedla, že nadále spolupracuje s úřady při vyšetřování tohoto incidentu. Vyzvala osoby, kteří v jejích hotelech použily platební kartu, aby překontrolovaly, zda se na jejich účtech neobjevují nesrovnalosti či neobvyklá aktivita. V současnosti je již podle firmy používání platebních karet v jejích hotelech bezpečné.

Newsletter