Výprodejní tlak u dolaru vidíme v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Z měn regionu je ve ztrátě forint. Zlotý a koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Kurz domácí měny se drží kolem 25,50 za euro.

Howden ČKD Compressors přesouvá výrobu do P3 Prague D11

Pod značkou ČKD vždy vznikaly velké věci. Kvalitou zpracování si získaly dobré jméno po celém světě. Společnost Howden ČKD Compressors v této tradici pokračuje a pro svůj růst se rozhodla přesunout svůj výrobní závod z pražských Vysočan do nově budované haly, kterou pro ni na míru připravuje developerská společnost P3 v průmyslovém parku P3 Prague D11.

Pro složitou kompletaci špičkových kompresorů je odpovídající zázemí bezpodmínečnou nutností. Halu o rozloze 5450 m2 připravuje společnost P3 na míru nájemci, u kterého předpokládá další investice v řádu milionů eur do vybavení provozu. Kromě samotných výrobních a zkušebních prostor zde vzniknou i kancelářské prostory, dokončení stavby se předpokládá do konce letošního roku.

Společnost Howden ČKD Compressors se primárně orientuje na zakázkovou výrobu turbokompresorů se zaměřením na generální opravy, servisní zakázky, náhradní díly a kompletní modernizaci zařízení především pro hutní, těžební, ropný a chemický průmysl. Významnou část portfolia společnosti tvoří také vysokorychlostní vyvažování rotorů a turbín.

„V loňském roce jsme prošli rozsáhlou restrukturalizací s ohledem na měnící se trh a podmínky stávajících prostor jsou nevyhovující pro budoucí zaměření společnosti. Hledali jsme moderní prostory s dobrou dopravní dostupností, kde budeme projektovat a realizovat naši zakázkovou výrobu. V nových prostorách počítáme se značnými investicemi, například nové špičkové zařízení pro vysokorychlostní vyvažování bude zprovozněno již od začátku příštího roku,“ uvedla Kateřina Klobalová, prokuristka pověřená vedením závodu Howden ČKD Compressors.

Jsme velice rádi, že se společnost JLL mohla podílet na tomto projektu s Howden ČKD Compressors. Dle zadání jsme hledali lokalitu kombinující perfektní dostupnost pro zaměstnance, možnost výrobní činnosti a rychlost dodání. Jelikož společnost Howden ČKD Compressors vyrábí kvalitní výrobky pro nejnáročnější klienty, kladli jsme velký důraz i na nabízenou kvalitu prostor a taktéž možnost upravit prostory dle samotné technologie výroby. Z těchto důvodů padla volba na novu výstavbu na míru v rámci parku P3 Prague D11, který splňuje všechny výše zmíněné atributy,“ řekl David Vais, vedoucí průmyslového oddělení JLL pro Českou Republiku.

V letošním roce se v P3 Prague D11 plánuje výstavba několika dalších budov. I ty nabídnou speciální prostory. „Na příkladu ČKD Howden lze vidět, že průmyslové parky umí reagovat na měnící se potřeby výroby. Moderní prostory na míru, rozumné hospodaření s energiemi, a přitom dobrá dopravní dostupnost pro zaměstnance, to jsou parametry, které P3 Prague D11 umí beze zbytku naplnit. Pro zájemce máme k dispozici ještě 53 000 m2 výstavby na míru,“ uvedl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Howden ČKD Compressors bude prvním zákazníkem provozujícím výrobní činnost v P3 Prague D11, jinak má ale společnost P3 Logistic Parks se zákazníky z oblasti strojírenství bohaté zkušenosti. V „sousedním“ parku P3 Prague Horní Počernice už druhým rokem úspěšně působí výrobce trakčních měníren Sécheron Tchequie. V tomtéž parku se nyní dokončuje hala pro japonskou společnost Advanex, která vyrábí precizní komponenty pro automobilový, letecký, zdravotnický a farmaceutický průmysl.

Newsletter