Hrabovský doplní představenstvo O2. Trojice odchází do CETIN

Novým členem představenstva O2 bude od června ředitel divize Právní a regulatorní záležitosti Jiří Hrabovský. Nahradí tři členy odcházející do odštěpované společnosti Cetin. Uvedla to O2 na svém webu. 

Nedávná valná hromada společnosti v souvislosti s rozdělením rozhodla o snížení počtu členů představenstva O2 z pěti na tři. V představenstvu sedí ještě generální ředitel Tomáš Budník a finanční ředitel Tomáš Kouřil. Do Cetin z představenstva odejdou ředitel divize infrastruktury a velkoprodeje Petr Slováček, bývalý člen rady ČTÚ Michal Frankl a generální ředitel O2 Slovakia Martin Vlček. 

Hrabovský je členem vrcholového vedení společnosti od července loňského roku. Dříve působil jako právní konzultant a manažer v korporátním sektoru a strávil rovněž řadu let v advokacii, kde spolupracoval zejména s různými telekomunikačními a IT společnostmi na českém a slovenském trhu. V minulosti také působil v poradních orgánech ČNB a ČTÚ. 

Majoritu okolo 85 procent má v O2 od loňska investiční skupina PPF Petra Kellnera, která kontrolní balík akcií získala od španělské Telefóniky. PPF také prosadila rozdělení na operátora O2 správce sítí a datových center Cetin. 

Newsletter