Hráč pokeru Růžička: Nejvíc mě zaskočilo, jak jsem byl v klidu

Na finálový turnaj Světové série v pokeru (WSOP) v americkém Las Vegas se připravil dobře. Zaskočilo ho vlastně jen to, v jakém klidu ho odehrál. V rozhovoru s ČTK to dnes uvedl český pokerový hráč Vojtěch Růžička, jenž v devítičlenném finále skončil pátý. Získal 1,93 milionu dolarů (asi 47 milionů korun), ze kterých mu ale po různých odvodech zůstane zhruba polovina. Obrovské zklamání, které přišlo těsně po vyřazení, brzy vystřídal pocit úlevy a uspokojení. Původně chtěl Růžička hrát hned příští týden na turnaji v Rozvadově, ale přednost nejspíš dostane nedělní svatba jeho trenéra Maxe Altergotta v San Diegu.

„Myslím si, že jsem se připravil dobře, nic mě nezaskočilo. Vlastně jenom to, v jakém jsem byl klidu. Myslel jsem si, že se té nervozity těžko zbavím, když tam bude tolik lidí. Že na takový turnaj nejsem moc stavěný. Ale po prvních rozehráních zhruba po 20 minutách ze mě ta nervozita spadla. Docela jsem si to užil,“ řekl třicetiletý rodák z Liberce, který momentálně žije v Praze.

Atmosféra nejprestižnějšího pokerového turnaje se podle něj nedá s obyčejnými turnaji vůbec srovnávat, je naprosto unikátní. Růžičkovi hodně pomáhalo, že ho v hledišti se zhruba tisícovkou diváků podporovala čtyřicítka jeho příznivců. „Měl jsem tam i rodinu, to bylo výjimečné. A všichni moji fanoušci se chovali úplně perfektně. Nikdo mě neotravoval, cítil jsem velkou podporu. Bylo to fajn,“ uvedl.

Co udělá s výhrou, zatím neplánuje. „Koupil jsem si auto, ale nic extravagantního. Ta částka není celá moje. Něco se zdaní a měl jsem tu akci nějak zobchodovanou. Ale peněz z toho mám pořád hodně,“ řekl Růžička. Podle Blesku nebo Hospodářských novin musí odvést zhruba polovinu z výhry svým podporovatelům, kteří mu z poloviny přispěli na startovné ve výši 10.000 dolarů (244.000 korun). Prvním Čechem, který se dostal do finále WSOP, byl v roce 2011 třinecký Martin Staszko. Odnesl si 5,4 milionu dolarů, podle nynějšího kurzu asi 134 milionů korun.

Newsletter